nozhan
23 آذر 1401 - 16:30

فاطمیه تا سومین سالگرد حاج‌قاسم/ بانوان کرمانی سنگ‌تمام می‌گذارند

مسؤول کمیته بانوان ستاد مردمی سومین سالگرد شهید سلیمانی گفت: از فاطمیه تا سومین سالگرد حاج‌قاسم حدود 50 روضه خانگی به همراه برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی، اجتماع بانوان، برپایی موکب و دیگر برنامه‌ها توسط این کمیته برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سومین سالگرد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، مرد میدان، همان که جان فدای مردم بود نزدیک است و ستاد بزرگداشت سومین سالگرد و ستاد مردمی در حال تدارک بهترین برنامه‌ها برای برگزاری این مراسم هستند.
بانوان کرمانی هم در این مراسم نقش‌آفرین بوده و کمیته بانوان ستاد مردمی سومین سالگرد حاج‌قاسم قرار است با برنامه‌هایی که تدارک دیده برای سردار دل‌ها در این ایام سنگ‌تمام بگذارد.
زهره مرشد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به تشریح برنامه‌های این کمیته پرداخت و اظهار کرد: کمیته بانوان 12 کارگروه دارد که هریک از کارگروه‌ها نیز زیرمجموعه‌هایی دارند که با هم‌افزایی در راستای برگزاری سومین سالگرد حاج‌قاسم نقش‌آفرین خواهند بود.
وی به نقش بانوان در کارگروه اطعام اشاره کرد و گفت: نظارت بر پخت غذاهایی که طی هفته مقاومت بین زائران توزیع می‌شود با حضور کارشناسان علوم پزشکی انجام می‌شود تا در این امر به نحو احسن کار صورت گیرد.
مرشد از ظرفیت اسکان550 نفر از بانوان خبر داد و گفت: در خصوص اپلیکیشن مرد میدان نیز بانوان پشتیبانی 24 ساعته خواهند داشت حتی مترجم هم داریم که زوار خارجی بتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.
وی اجتماع ورزشی بانوان طی 5 روز از هفته مقاومت را یکی دیگر از برنامه‌های این کمیته برشمرد و افزود: این پیاده‌روی ویژه بانوان از مشتاق تا گلزار شهدا برگزار می‌شود.
برگزاری شب شعر، برنامه‌های فرهنگی ویژه بانوان، برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان و دیدار با خانواده شهدای تشییع از برنامه‌های این کمیته است که مرشد به آن اشاره داشت و گفت: طی هفته مقاومت با 14 خانواده از شهدای تشییع دیدار می‌کنیم.
مسؤول کمیته بانوان ستاد مردمی سومین سالگرد حاج‌قاسم خاطرنشان کرد: بین 30 تا 50 روضه خانگی از فاطمیه تا سالگرد برگزار می‌شود که این ویژه‌برنامه از اول ایام فاطمیه شروع شده است.
این فعال فرهنگی از تهیه بیش از 50 کلیپ در کارگروه بین‌الملل خبر داد و تصریح کرد: این کلیپ‌ها به کمک کارگروه رسانه تولید شده و به دو زبان انگلیسی و عربی ترجمه می‌شود. مرشد در ادامه دیوارنویسی و راه‌اندازی پویش‌هایی در فضای مجازی را ذکر کرد که در این کمیته پیش‌بینی شده است.

پایان پیام/80016/ب
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 910803